Hakkımızda
Kasım 2011 tarihinde kurulan Risk Yönetimi Özel İlgi kurulunda çeşŸitli sektörlerden profesyoneller bilgi ve deneyimlerini paylaşŸırlar.

Proje Yönetim DerneğŸi bünyesinde etkinliklerini sürdüren kurul kısa geçmişŸine verimli etkinlikler sığŸdırmışŸtır.

2011 yılı Ocak ayında "Risk Yönetimi, Dördüncü DeğŸişŸken" adlı etkinlikte kurul üyeleri katılımcılara Risk yönetimininin temel kavramlarını anlatmışŸlar ve Proje Yönetimi ile ilişŸkilerini kurmuşŸlardır.

2011 yılı Ekim ayında "Risk Yönetimi, GeleceğŸe DönüşŸ" adlı etkinlikte kurul üyeleri Risk Yönetimi organizasyonları, standartları ve Risk Yönetimi sertifikasyon özelliklerini anlatmışŸlardır. Profesyonellerin kişŸisel Risk Yönetimi sertifikasyonlarının yanısıra kurumsal Risk Yönetimi olgunluğŸu sertifikasyonunun gelişŸimi ve gelecekteki yönelimleri tartışŸılmışŸtır.

ÇalışŸmalarını sürdüren kurul çeşŸitli sektörlerden kuruluşŸlara ve profesyonellere Risk Yönetimi uygulamalarında yeni perspektifler kazandırmayı sürdürecektir.

Misyon

Risk yönetimi ilkelerinin etkin proje yönetiminin temeli olarak konumlandırılmasını ve özendirilmesini sağŸlamak

Risk yönetimi kavramları ile araç ve tekniklerinin kullanımlarının iletişŸim, eğŸitim ve etkinliklerle yaygınlaşŸtırmak

Proje risk yönetimi ilke ve yöntemlerinin kullanılması konularında etkinlikler düzenlemek


Vizyon


Kurul üyeleri arasında risk yönetimi konusunda mesleki bilgi ve deneyim aktarımı sağŸlamak

Etkinliklerde paylaşŸılan pratik bilgiler, çıkarılmışŸ dersler ve gerçek yaşŸam çözümlerinden olan bilgi birikimini PYD üyelerine ve profesyonel camiaya aktarmak.

Fotoğraflar


Faaliyet Raporu